Tuszynek

 • Rezerwuj łowisko

 • Mapa łowiska

 • Ogólna charakterystyka

  Nazwa jeziora Tuszynek
  Rezerwacje On-line TAK
  Otwarte  od marca do listopada
  Lokalizacja północna Polska, okolice Skórcza
  Obszar 20 ha
  Charakterystyka dna w większości muliste, łagodne spadki, pojedyncze twarde place, zatopione drzewa
  Roślinność wodna trzcina w pasie przybrzeżnym, grzybień biały
  Głębokość średnio 2,5m, max 5,5m
  Populacja ryb karpie 550 szt (średnia waga 12-15kg), amur 70 sztuk. Rekord łowiska karp 26,600kg- Pięć Łusek
  Ilość stanowisk 6 stanowisk dla 12 wędkarzy
  Dostęp do stanowisk dojazd do stanowisk, na czas spakowania i rozpakowania - potem konieczne odstawienie auta na parking lub ulicę
  Ilość wędzisk 3 max 4
  Haki rozmiar / rodzaj brak obostrzeń
  Żyłki / plecionki tylko żyłki
  Ledcory przypon strzałowy min. 10m + ledcore
  Ochrona karpia mata Karpiowa (60x90), podbierak -90, środek do dezynfekcji – mata,worek, trójnóg dostępne na łowisku – należy zgłosić przed przyjazdem
  Kulki / rodzaj nęcenia brak obostrzeń (należy zwrócić uwagę na sposób przygotowania kukurydzy – musi być dobrze ugotowana – wystarczająco miękka
  Łódki / pontony TAK
  Łódki zanętowe TAK
  Restrukcje odnośnie pływania BRAK - jedyna uwaga należy pływać w obrębie swoich stanowisk
  Przyjazd - wyjazd przyjazd - 12.00, wyjazd - 12.00 następnego dnia
  Energia TAK w bazie
  Wifi BRAK
  Zaplecze sanitarne TAK w bazie (prysznic, toaleta, woda)
  Zwierzęta TAK w obrębie stanowiska
  Sklep Osiek - 2km; market - Skórcz - 11km
  Domek letni NIE
  Cennik:  
  Wędkarz 70zł / doba 3 wędki + 20zł kolejna wędka
  Osoba towarzysząca brak opłat
  Usługi dodatkowe sklepik wędkarski, toalety, prysznic, możliwość wynajęcia łódki 10zł/doba
 • Regulamin łowiska

  1. Wędkowanie na łowisku Tuszynek dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu się z regulaminem i opłaceniu zezwolenia na wędkowanie! Wykupienie zezwolenia jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.
  2. Licencję można wykupić u opiekunów łowiska po wcześniejszym ustaleniu terminu i stanowiska .Obowiązuje zasada jedna osoba łowiąca jedno pozwolenie ( nie dotyczy towarzyszących dzieci do lat 15). Pozwolenie ważne jest tylko z dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby.
  3. Właściciel łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku, a także zastrzega sobie zmiany regulaminu.
  4. Dozwolone jest tylko łowienie metodą włosową (możliwe odstępstwa po ustaleniu z właścicielami).Obowiązkowo stosować trzeba zestawy bezpieczne! Przy łowieniu na plecionki obowiązkowo wymagana jest strzałówka minimum 10 m!!!Dozwolone jest również z korzystania z haków zadziorowych (z powodu dużej ilości roślinności chcemy uniknąć dużej ilości spinek).
  5. Wszystkie złowione KARPIE i AMURY po złowieniu i ostrożnym sfotografowaniu należy z szczególną ostrożnością wypuścić do wody (możliwe odstępstwa co do przetrzymywania tylko karpi w workach uzależnione od wyposażenia karpiarza oraz pory roku. Jeżeli jest zgoda opiekunów na przetrzymywania karpia w worku na czas wyłącznie pory nocnej, to z zasadą jedna ryba jeden worek – ustalać przed rozpoczęciem łowienia). Obowiązkowo zgłaszać należy połów ryb 20+ !!!
  6. Karpiarze w swoim wyposażeniu muszą posiadać maty TZW KOŁYSKI LUB MATY POSIADAJĄCE WYSOKIE KRAWĘDZIE ORZAZ ZABEZPIECZNIE ( PRZYKRYCIE) UMORZLIWIAJĄCE ZABEZPIECZENIE RYBY WEWNĄTRZ MATY , duży podbierak karpiowy ( szerokość kosza minimum 90 cm), oraz bez względnie środek do dezynfekcji! Osoby które nie spełnią tych zasad nie zostaną wpuszczone na łowisko! Na łowisku istnieje możliwość otrzymania na czas łowienia matę, worka i trójkąta do ważenia – ustalać przy zgłaszaniu rezerwacji.
  7. Dozwolone jest korzystanie ze środków pływających w miarę potrzeb w sposób nie zakłócający łowienia innym osobą. Zezwala się na korzystanie z łódek zdalnie sterowanych do wywożenia zanęt i przynęt.
  8. Wykupując zezwolenie wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie kontroli zezwolenia, środka transportu i rzeczy osobistych w momencie podejrzenia złamania regulaminu łowiska .W przypadku odmowy kontroli przez prywatne osoby wezwany zostanie uprawniony do tego organ państwowy. Z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
  9. Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z naszego terenu bez zwrotu opłat i bez możliwości ponownego przyjazdu. Oraz dane osób łamiący nasz regulamin zostaną przekazane innym opiekunom znajomych nam łowisk.
  10. Za kradzież ryb grozi postępowanie karne w myśl KK Art.278 oraz za wtargnięcie na teren prywatny według Art. 193 KK.
  11. Na łowisku zabrania się: rozpoczęcia łowienia bez poinformowania opiekunów, zaśmiecania terenu łowiska, linii brzegowej, zbiornika wodnego oraz parkingu, śmieci po zakończeniu łowienia bez względnie każdy zabiera ze sobą, wycinania, łamania drzew, krzewów oraz roślinności porastającej zbiornik i linię brzegową, rozpalania ognisk, kąpieli w łowisku, głośnego zachowywania się, pozostawiania samochodów przy stanowisku! Dotyczy wszystkich!!!
  12. Osoby rezerwujące stanowiska na których znajdują się drewniane platformy zobowiązane są do wykręcania wszystkich wkrętów mocujących namiot oraz do zgłaszania ewentualnych usterek powstałych podczas użytkowania.
  13. Każdy kto rozpoczyna łowienie na zarezerwowanym stanowisku zobowiązany jest posprzątać przez rozpoczęciem i zgłoszeniu o zastanym nieporządku oraz każdorazowo po zakończeniu zasiadki.
  14. Osoby które przebywają na łowisku zobowiązane są do przekazywania zaobserwowanych sytuacji godzących w regulamin łowiska lub o sytuacjach podejrzanych. Informację proszę przekazywać o każdej porze 24h osobą wymienionym w punkcie 19.
  15. Na łowisku istnieje możliwość wypożyczenia łódki na czas wędkowania. Można rezerwować łódkę przy rezerwacji stanowiska. Nakazuje się wyczyszczenie łódki po zakończeniu łowienia.
  16. W pobliżu łowiska znajduje się ogrodzony parking. Istnieje możliwość przewiezienia sprzętu do łodzi transportowych z parkingu za pomocą wózków znajdujących się na wyposażeniu parkingu.
  17. Nie dopuszczalne jest nie poinformowanie któregokolwiek z opiekunów o przyjeździe na łowisko. DOTYCZY WSZYSTKICH!
  18. Wszelkie sprawy nieujęte w tym regulaminie należy konsultować z gospodarzami łowiska. W sytuacjach spornych, ostateczna decyzja zawsze pozostaje w gestii gospodarzy łowiska.
  19. Doba liczona jest od 12:00 – do 12:00 .

  Życzymy udanych połowów :-)

 • Opis łowiska

  Łowisko Tuszynek znajduje się niedaleko miejscowości OSIEK w województwie pomorskim. Ma 22 ha powierzchni.  Jest to jezioro, które nie należy do łatwych. Najłatwiej dojechać Autostradą A1, kierując się na Skórcz.

  Charakterystyka zbiornika

  Od 2008 roku jezioro zarybiane jest dużą ilością karpia i amura. Średnia głębokość to ok. 2,5 m dno jest muliste i zarośnięte ale znajdują się miejsca czyste i twarde. Linia brzegowa porośnięta jest grążelem, trzciną oraz skrzypem wodnym. Wzdłuż linii brzegowej i nie tylko zatopiono drzewa, które mają na celu stworzenie atrakcyjnych kryjówek dla ryb. Ryby bytują na całym łowisku, ale jak wszędzie w zależności od pory roku i pogody mają swoje ulubione miejsca, są to tak zwane pewniaki. Do każdego stanowiska jest możliwość transportu sprzętu za pomocą wózków, które znajdują się na wyposażeniu łowiska. Można też pozostawić auto na ogrodzonym parkingu i przetransportować sprzęt za pomocą łódek transportowych, które również znajdują się na wyposażeniu łowiska. Nad jeziorem stworzone jest 11 stanowisk ogólnie dostępnych dla wędkarzy po wcześniejszej rezerwacji.  Podstawą do poprawnego funkcjonowania na łowisku jest bezwzględne przestrzeganie regulaminu łowiska!

  Rybostan

  W łowisku stado karpi zarybionych!!! od 3 kg liczy około 600 sztuk. Rekordzista Grześ osiągnął wagę 24,800kg.

  Łowisko jest udostępnione do wędkowania od marca do końca listopada. Całkowita powierzchnia zbiornika: 22 ha.

  Głębokość zbiornika

  Średnia głębokość 2,5 m, najgłębsze miejsce około 6 m.

 • Rezerwacja i Płatność

  Zasady Rezerwacji

  Rezerwacje należy zrobić przez formularz zgłoszeniowy i oczekiwać potwierdzenia rezerwacji (wiadomość zwrotna)

  Zasady Płatności

  Płatność na łowisku Tyszynek odbywa się na miejscu podczas wędkowania. Opłatę za wędkowanie pobiera opiekun wody, który podejdzie do stanowiska w czasie zasiadki.

THERE IS NO WIDGET - 479

Komentarze

adolf bonk

fajne

Tadeusz

Waleczne ryby i fajne zaplecze- prysznic robi robotę.

Dodaj komentarz
Script logo