Cavagnac

 • Rezerwuj łowisko

 • Mapa łowiska

  Video

 • Aktualności

 • Ogólna charakterystyka

  Nazwa jeziora Cavagnac
  Rezerwacje On-Line Tak - na zapytanie
  Otwarte  marzec - listopad
  Lokalizacja Cavagnac, Francja
  Obszar 25 ha
  Charakterystyka dna Czyste z dość sporym mułem
  Rodślinność wodna Sporadyczna, okazałe grążele
  Głębokość 0,5- 3,8m
  Populacja ryb >15,0kg - 300 ryb
  15-23kg - 320 ryb
  23-30kg - 40 ryb
  >30kg 5 ryb największe 32,5kg +38,5kg 150 amurów do 26kg
  Max ilość wędkarzy 25
  Ilość stanowisk 18 w tym 4x1 i 14x2 osoby
  Dostęp do stanowisk 1,6,17,18 autem, pozostałe łodzią
  Ilość wędzisk 3 maksymalnie 4
  Haki rozmiar / rodzaj mikro zadzior lub bezzadziorowe
  Żyłki / plecionki tylko żyłki,
  Ledcory całkoiwty zakaz
  Ochrona karpia mata, środek dezynfekujący, podbierak łowiso udostępnia w cenie łowiska
  Kulki / rodzaj nęcenia zakaz stosowania nasion, orzechów, przygotowanych samodzielnie, można stosować preparowane, lub zakupić na miejscu na łowisku
  Łódki / pontony TAK możliwość wypożyczenia na miejscu 40€, silnik/akumulator/solar 80€
  Łódki zanętowe TAK możliwość wypożyczenia na miejscu 80€/doba
  Restrykcje odnośnie pływania dopuszczone do przeprawy, sondowania, nęcenia, holu ryby, zakaz całkowity pływania między stanowiskami
  Przyjazd - wyjazd przyjazd 9-11 doba 12-10
  Energia TAK w recepcji
  Wi-Fi TAK w recepcji
  Zaplecze sanitarne Toalety, prysznice, lodówka, 
  Zwierzęta Tak, w obrębie stanowiska
  Sklep ok 2km
  Letni domek NIE
  Cennik:  
    324€/tydzień/osoba 648€/tydzień/stanowisko
  Osoba towarzysząca 54€ tydzień/ osoba
  Usługi dodatkowe

  Opcja all inclusive 648€, w skład której wchodzi odebranie z lotniska w Rodez, transfer na łowisko lub all inclusive drive 540€ gdy przyjeżdzasz na łowisko samodzielnie, oraz pełen pakiet: 8 dni łapania, łódź, namiot, kuchenka, łóżko, krzesło, 3 wędki, rod pod, pobierak, mata, waga, 2 worki, wiadro na kulki. Pełne wyżywienie, w skład którego wchodzi śniadanie: angielskie lub kontynentalne, lunch, kawa, herbata z dowozem na stanowisko. W Obu opcjach należy posiadać: komplet kołowrotów, sygnalizatory, akcesoria, śpiwór. W pakiet nie wchodzą kulki, ziarna, orzechy dostępne na miejscu. Dodatkowo każdy może wykupić: śniadanie 12,5€, obiad 13,5€ lub pakiet wyżywienia 160€/ tydzień.

 • Regulamin łowiska

  GŁÓWNE ZASADY

  Godziny otwarcia: 9-17
  Czasy przybycia: 10:30 wstęp na jezioro od 11, na stanowisko od 12
  Godzina wyjazdu: 10  opuszczenie stanowiska.

  Manager Łowiska jest odpowiedzialny za zapewnienie, żeby goście bezwzględnie przestrzegali wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęć lub usunięcia z łowiska, w przypadku łamania zasad i przepisów bezpieczeństwa, w takiej sytuacji nie będziemy ponosiło odpowiedzialności za wszelkie koszty, straty lub szkody i żadne zwroty wpłat nie będą dokonywane. Każdy jest zobowiązany do zapłaty kaucji w wysokości 100 euro za osobę przy wejściu na łowisko. Każdy człowiek jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone i poniesione straty w czasie pobytu.
  Jeśli w rozsądnej ocenie Managera lub jakiegokolwiek uczestnika twoje zachowanie wzbudza wątpliwości i uniemożliwia pozostanie na łowisku z powodu podejrzenia lub rzeczywistego wpływu narkotyków lub alkoholu lub z powodu nieodpowiedzialnego zachowania, które mogą powodować zagrożenie dla ciebie samego, innej osoby, ryby lub mienia zostaniesz automatycznie usunięty z łowiska. W tej sytuacji  Manager ani właściciel łowiska nie będzie miał żadnej odpowiedzialności i zobowiązań. W takiej sytuacji nie będziemy ponosiło odpowiedzialności za wszelkie koszty, straty lub szkody i żadne zwroty wpłat nie będą dokonywane.

  ZASADY POŁOWU RYB

  1. Istnieje 14 dwuosobowych stanowisk dla 2 wędkarzy i 4 jednoosobowe dla 1 wędkarza. Wszystko 14 stanowisk musi być zarezerwowana dla 2 wędkarzy.
  2. Maksymalnie 3 wędki na osobę dozwolone
  3. Zakaz używania plecionek. Minimalna średnica żyłki to 0,35mm
  4. Całkowity zakaz stosowania leadcorów, polecamy rurki ochronne.
  5. Haczyki z mikro zadziorem, lub bezzadziorowe maksymalna wielkość 2. Zakaz stosowania haków typu longshank.
  6. Nakaz stosowania systemów bezpiecznych, umożliwiających utratę ołowiu w sytuacjach awaryjnych. Zakaz stosowania łączników, koralików i innych systemów uniemożliwiających uwolnienie się karpia z zestawu
  7. Łodzie są za dostęp do niektórych stanowisk (Chateau,, Meadows Point i Sanctuary), do nęcenia, oraz uwolnienia ryby z zarośli
  8. Kamizelki ratunkowe muszą być noszone przez cały czas na łodzi
  9. Wędkarze przyjezdni muszą mieć bardzo dobrej jakości elementy bezpieczeństwa takie jak podbieraki, maty, worki, środki odkażające. O szczegóły proszę pytać opiekuna.
  10. Zawsze ryba musi być odhaczana na macie. Prosimy nie wyciągać ryby z wody aż będziesz miał cały sprzęt gotowy (mata, worki, wagę i aparat fotograficzny).
  11. Każda ryba jest dla Nas jak dziecko!  Każda ryba powyżej 20 kg musi zostać zgłoszona do opiekuna łowiska. Niestety, nie możemy być dostępni dla wszystkich stąd do przybycia prosimy rybę pozostawić w wodzie.
  12. Proszę traktować ryby bardzo ostrożnie, skrócić czas na ważenie i fotografowanie  do minimum i jak najszybciej wypuścić rybę do wody.
  13. Wszyscy wędkarze muszą mieć środek odkażający, użyty w przypadku zranienia ryby. Środek odkażający jest dostępna do zakupu od Managera
  14. Zakaz przetrzymywania amurów w worku. Jak wszyscy wiemy, amury nie są najsilniejsze z rodziny karpiowatych i są podatne na stres, więc dbajmy o niego szczególnie
  15. Ziarna i orzechy tygrysie - straciliśmy zbyt wiele ryb, ze względu na złe przygotowanie ziaren i orzechów tygrysich. Mieszanka kukurydza, pszenica, bird food (wiadra ok 15 kg) i orzechy tygrysie  (około 1,5 kg) dostępne w recepcji po minimalnych kosztach (proszę dać nam znać przez 24 przyjazdem).
  16. Wszystkie plastikowe i sztuczne przynęty są zabronione w tym sztuczna kukurydza, robaki inne
  17. Proszę zwrócić niewykorzystaną przynętę w Recepcji podczas opuszczania stanowiska, prosimy o nie wyrzucania jej do jeziora, czy też na brzegu.
  18. Grillowanie jest zakazane
  19. Jeśli masz jakieś trudności poproś o pomoc i radę. Stalking jest dozwolony, zapytaj o możliwości
  20. Połów szczupaków jest dozwolony tylko w sezonie szczupaka,  ale możesz łowić różne gatunki ryb, proszę zwrócić się do Opiekuna łowiska po informację.
  21. Należy zachować stanowisko w czystości. Każde stanowisko posiada swój własny kosz na śmieci. Należy posortować śmieci (baterie, szkło, metal, inne śmieci itp). Pamiętaj: to jest ważne, brak zastosowania może być powodem utraty depozytu.
  22. Prosimy korzystać z toalety przewidzianej w Recepcji! Nie należy zabierać papieru do użytku w na stanowiskach. Odchody wokół jeziora nie będą tolerowane. W przypadku złamania tej zasady  osoba będzie poproszona o opuszczenie łowiska i nie będzie w stanie powrócić w przyszłości. Pamiętaj: to będzie stanowić część twojej kaucja zwrotna.
  23. Wędkarzy korzysta z parkingu na własne ryzyko. Proszę nie przybywać nad jezioro przed godziną 10.30 w dniu przyjazdu. Od 10.30 można zaparkować i czekać na zewnątrz kompleksu. Czas otwarcia jezioro jest 11:00.
  24. Wyjazd- nie opuszczaj wody w środku nocy, wczesnym rankiem. Szanuj innych wędkarzy. Wyjścia powinny być między 8 rano a 11.00.
  25. Jesteś na wakacjach, szanuj swoją prywatność i innych. Pijaństwo nie będzie tolerowane
  26. Wszyscy wędkarze nie przestrzegających powyższych zasad będą poproszeni przez pracowników o opuszczenie wody. Nie będziemy ponosić żadnych kosztów w ramach rekompensaty. Jest to niezbędne dla naszej polityki, że wyrażasz zgodę na wszystkie naszych wewnętrzne przepisy.
  27. Każdy wędkarz wchodzi na teren jeziora w celach połowów całkowicie na własną rękę i własne ryzyko.

 • Opis łowiska

  Charakterystyka zbiornika

  Cavagnac, to zbiornik położony zdala od zgiełku, miasta w ciszy i spokoju. Kształ zbiornika jet bardzo nieregularny,posiada 5 zatok 3 większe, oraz 2 mniejsze, oraz wiele miejsc porośniętych grążelami, pasy grążeli oddzielają poszczególne miejsca połowowe. Jezioro otoczone jest lasami i polami. Ze względu na swoja historię leży na terenie miejsc chronionych.

  Rybostan

  Jezioro zarybane od kilku lat okazami karpia i amura. Średnia waga ryb to około 18-20kg, największe okazy sięgają prawie 40kg, a najmniejsze prawie 10. Rybostan to ponad 700 karpii i 160 amurów.

  Głębokość zbiornika

  Średnia głębokość zbiornika to około 2m, najgłębsze miejsca mają niecałe 4m. Brzegi spadają powoli, na środku praktycznie jest blat o głębokości od 1,8-2,5m z niewilką ilości zróżnicowań.

 • Rezerwacja i Płatność

  Zasady Rezerwacji i Płatności

  Umowa wiążąca rezerwację dojdzie do skutku w momencie otrzymania potwierdzenia rezerwacji stanowiska.  Zatwierdzenie rezerwacji, wiąże się z akceptacją wszystkich poniżsych warunków. Obowiązkiem osoby rezerwującej pobyt ("lidera grupy"), jest uświadomienie wszystkich członków i pełna akceptacja poniższych warunków..
  Oznaczenia "My", "nas" lub "nasze" oznacza operatora, właścieciela łowiska.

  1. Rezerwację należy składać poprzez formularz dostępny na stronie, pod adresem: http://www.rezerwujlowisko.pl/rezerwacje.html podając wszystkie niezbędne dane znajdujące się w formularzu.
  2. Zapłata : Rezerwacja wiąże się z zapłatą 150€ bezzwrotnej kaucji. 
  3. Po potwierdzeniu rezerwacji przez operatora, w ciągu 7dni należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 50% wartości pobytu na konto wskazane w emailu. Niespełnienie tego warunku skutkuje anulowaniem rezerwacji
  4. Cała kwota musi być zapłacona w całości na 2 miesiące przed rozpoczęciem łowienia. Data płatności zostanie podana na  potwierdzeniu rezerwacji. Jeśli do wyjazdu jest krócej niż 2 miesiące to 50% całej kwoty należy wpłacić 7dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji i resztę kwoty na 30 dni przed rozpoczęciem zasiadki. Niespełnienie tego warunku skutkuje anulowaniem rezerwacji
  5. Jeżeli do terminu wyjazdu jest krócej niż 30 dni całą kwote należy przelać w ciągu 3 dni roboczych od potwierdzenia rezerwacji przez operatora. Niespełnienie tego warunku skutkuje anulowaniem rezerwacji
  6. . W przypadku nie dokonania zapłaty całości w wyznaczonym terminie, rezerwacja zostanie anulowana i będą obowiązywać opłaty za anulowanie rezerwacji.
  7. Anulowanie rezerwacji przez Ciebie: Gdy wpłacony jest tylko Depozyt czyli na więcej niż 8 tygodni przed wizytą Możesz zrezygnować z pobytu wysyłając zawiadomienie na piśmie pocztą. Twoje odwołanie jest skuteczne dopiero od dnia odebrania przez nas korespondencji.  W przypadku anulowania rezerwacji, depozyt przepada. Jeżeli zdecydujesz się na zmianę terminu przyjazdu, jesteśmy w stanie skorygować płatności o wpłacony przez Ciebie depozyt, powiększony o koszty administracyjne 40€
  8. Anulowanie rezerwacji przez Ciebie: Gdy opłacona została pełna rezerwacja czyli na mniej niż 8 tygodni przed wizytą Możesz zrezygnować z pobytu wysyłając zawiadomienie na piśmie pocztą. Twoje odwołanie jest skuteczne dopiero od dnia odebrania przez nas korespondencji.  W przypadku anulowania rezerwacji, depozyt przepada,  w przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 8 tygodni przed przyjazdem, cała płatność przepada. Jeżeli zdecydujesz się na zmianę terminu przyjazdu, jesteśmy w stanie skorygować płatności o wpłacony przez Ciebie depozyt, powiększony o koszty administracyjne 40€
  9. Zmiany: Jeśli chcesz zmienić szczegóły pobytu postaramy się ci pomóc, zmiana może zostać dokonana tylko w bieżącym roku rezerwacji, brak możliwości przeniesienia rezerwacji na następne lata.. Nie jesteśmy zobowiązani do przyjęcia wszelkich zmian. Wszelkie wnioski o zmianę powinny być sporządzone na piśmie i wszelkie zmiany w pobycie wymagają uiszczenia  bezzwrotnej opłatę administracyjnej w wysokości 40€ za osobę.
  10. Zmiany po Naszej stronie: Czasami musimy dokonać zmian w rezerwacjach, z powodów nie zawsze zależnych od Nas. Zatem zastrzegamy sobie prawo do takich zmian. W przypadku opłacenia pobytu oferujemy Państwu możliwość pełnego zwrotu wszystkich opłat za łowisko lub proponujemy nowy termin (jeśli  takowe są dostępne).
   We wszystkich przypadkach nasza odpowiedzialność jest ograniczona albo do zwrotu opłaty za łowisko lub do oferty alternatywnego terminu (jeśli są dostępne). Nie będziemy zwracać, żadnych dodatkowych opłat poniesionych w związku z wyjazdem. Odszkodowanie w każdym innym przypadku nie jest należne i nie ponosimy odpowiedzialności żadnej innej niż zwrot wniosionej opłaty za łowisko, lub zaproponowanie nowego terminu. Wszelkie roszczenia o odszkodowania w tym za utratę przyjemności lub innych wydatków nie związanymi z opłatą za łowisko, w tym kosztów podróży i biletów podróżnych,  oraz wszelkich innych pozostałych są wyraźnie wyłączone.
  11. Drobne zmiany z wyłączeniem odwołania rezerwacji nie podlegają standardowej opłacie.
Dodaj komentarz
Script logo