Lago Del Turano

 • Rezerwuj łowisko

 • Mapa łowiska

  Video

 • Aktualności

 • Ogólna charakterystyka

  Nazwa jeziora Lago del Turano
  Rezerwacje On-Line Tak na zapytanie w niektórych regionach
  Otwarte  cały rok
  Lokalizacja Włochy, Rieti
  Obszar 10317,0 ha
  Charakterystyka dna zróżnicowana w zależności od regionu
  Rodślinność wodna Zróżnicowana w zależności od regionu
  Głębokość max 80m
  Populacja ryb duża populacja karpi i amurów powyżej 30kg
  Max ilość wędkarzy brak ograniczeń
  Ilość stanowisk brak ograniczeń
  Dostęp do stanowisk dojazd do jeziora, na każde stanowisko
  Ilość wędzisk 3
  Haki rozmiar / rodzaj brak obostrzeń
  Żyłki / plecionki brak obostrzeń
  Ledcory brak obostrzeń
  Ochrona karpia mata, środek dezynfekujący, podbierak
  Kulki / rodzaj nęcenia brak obostrzeń
  Łódki / pontony brak obostrzeń
  Łódki zanętowe brak obostrzeń
  Restrykcje odnośnie pływania brak obostrzeń
  Przyjazd - wyjazd 24/h po opłaceniu zezwoleń
  Energia NIE
  Wi-Fi NIE
  Zaplecze sanitarne całkowity brak 
  Zwierzęta Tak, bez ograniczeń
  Sklep od 100m -2km
  Letni domek NIE
  Cennik:  
  Wędkarz

  ZEZWOLENIA WĘDKARSKIE:
  tydzień: 300€ / osoba

  CATERING:
  Obiad włoski (bez mięsa)+ piwo: 10€ /szt
  Obiad włoski (mięsny)+ piwo: 15€ /szt
  Obiady mięsne/grill+ piwo: 100€ / tydzień
  Śniadania włoskie: 50€ / tydzień
  Śniadania i obiady włoskie + piwo: 130€ / tydzień

  Osoba towarzysząca brak opłat
  Usługi dodatkowe

  BRAK

 • Regulamin łowiska

  Na Łowisku obowiązują ogólne zasady połowu ryb i dobrego zachowania..

 • Opis łowiska

  Jezioro Lago del Turano leży w Dolinie między górami w rejonie Rieti. Jezioro położone jest na wysokości 575m nad poziomem morza, otoczone jest z każdej strony górami. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych zbiorników pod kątem wędkarstwa w centralnych włoszech. Jezioro jest bardzo malownicze - jest to zbiornik zaporowy odgrodzony 70m tamą, która powstała w 1939r.  

  Charakterystyka zbiornika

  Zbiornik ma  długi i nieregularny kształt, leży w lesie. Długosć brzegu to około 10km. Dostępność do stanowisk jest duża, do niektórych można bezpośrednio podjechać samochodem, a niektóre znajdują się na dole kilkunastometrowego zbocza. Brzeg jest dostępny i przyjazny karpiarzom. Dno jest bardzo zróżnicowane, począwszy od kilkunastocentymetrowych wypłyceń i łach na środku jeziora, po głębokie kilkudziesięciometrowe doły.

  Rybostan

  Lago Del Turano to zbiornik, który ze względu na swoją charakterystykę daje bardzo przyjazne warunki rozrodu i wzrostu zarówno dla ryb drapieżnych jak i roślinożernych. Występują duże ilości biało rybu, co daje znakomite warunki bytowania ryb drapieżnych. Szczupaki w tym zbiorniku dotrastają do 10-15kg. Leszcze , klenie i karasie występują znacznie. duża ilość zatoczek, oraz dostępna rzeka daje doskonałe warunki do rozrodu karpia i amura, te pierwsze dorastają do rozmiarów  powyżej 30kg i taki jest rekord jeziora, chodź ze względu na wielkość i charakterystykę zbiornika wędkarze twierdzą że pływają tam większe okazy. Ze względu na dużą ilość naturalnego pożywienia amury są bardzo duże, ale też i bardzo często je przechytrzyć. Występują też pstrągi tęczowe i potokowe, które dorastały do rozmiarów 9-10kg. Populacja Karpia i Amura jest bardzo duża - jest to w Centralnych włoszech jedno z atrakcyjniejszych łowisk pod katem rybostanu.

  Głębokość zbiornika

  Maksymalna głębokość zbiornika oscyluje w granicach 70m. średnia głębokość zbiornika to 12-16m, głębokość rzeki przepływającej przez jezioro w większość to około 12m, z wyjątkiem głębszych rozlewisk. Spadki przy brzegu z reguły są ostre i sięgają od razu 3-5m -są to praktycznie pionowe półki lub ostre skosy.

 • Rezerwacja i Płatność

  Zasady Rezerwacji i Płatności

  1. Rezerwację należy składać poprzez formularz dostępny na stronie, pod adresem: http://www.rezerwujlowisko.pl/rezerwacje.html podając wszystkie niezbędne dane w formularzu.
  2. Po potwierdzeniu rezerwacji przez operatora, w ciągu 7dni należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 50% wartości pobytu na konto wskazane w emailu. Nie spełnienie tego warunku skutkuje anulowaniem rezerwacji.
  3. Cały koszt pobytu musi zostać opłacona na 2 miesiące przed przyjazdem. Data płatności zostanie podana na  potwierdzeniu rezerwacji. Jeśli do wyjazdu jest krócej niż 2 miesiące to 50% całej kwoty należy wpłacić 7dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji i resztę kwoty na miesiąc przed rozpoczęciem zasiadki. Nie spełnienie tego warunku skutkuje anulowaniem rezerwacji.
  4. Jeżeli od potwierdzenia rezerwacji przez operatora do terminu wyjazdu jest krócej niż 30 dni, cały koszt pobytu należy opłacić w ciągu 3 dni roboczych. Nie spełnienie tego warunku skutkuje anulowaniem rezerwacji.
  5. W przypadku rezygnacj na więcej niż 2 miesiące przed przyjazdem, zaliczka zostaje zwrócona z potrąceniem kosztów operacyjnych w wysokości 25% wpłaconej kwoty.
  6. Terminy rezerwacji są zbywalne.
Dodaj komentarz
Script logo