Dzika Woda

 • Rezerwuj łowisko

 • Mapa łowiska

 • Ogólna charakterystyka

  Nazwa jeziora Dzika Woda
  Rezerwacje On-line TAK - na zapytanie
  Otwarte  od marca do grudnia
  Lokalizacja południowa polska, Bobrowniki Wlk
  Obszar 3,9 ha
  Charakterystyka dna piasek, kamienie, muł
  Roślinność wodna niewielka ilość
  Głębokość od 0,8m, max 8m
  Populacja ryb duża, rekord karp pełnouski 17,10 kg
  Ilość stanowisk 7 stanowisk dla 14 wędkarzy
  Dostęp do stanowisk dojazd do wszystkich stanowisk
  Ilość wędzisk 3
  Haki rozmiar / rodzaj rozmiar od 1-6 mikro lub bezzadziorowe
  Żyłki / plecionki tylko żyłki
  Ledcory przypon strzałowy + ledcore
  Ochrona karpia mata, środek dezynfekujacy, duży podbierak min 90cm (42'')
  Kulki / rodzaj nęcenia zakaz stosowania surowych zbóż
  Łódki / pontony TAK
  Łódki zanętowe TAK
  Restrukcje odnośnie pływania BRAK - jedyna uwaga należy pływać w obrębie swoich stanowisk
  Przyjazd - wyjazd przyjazd - 10.00, wyjazd - 10.00 następnego dnia
  Energia NIE
  WIFI BRAK
  Zaplecze sanitarne TAK, prysznic polowy, toalety
  Zwierzęta TAK w obrębie stanowiska
  Sklep 1,5km sklep spożywczy i wędkarski
  Domek letni NIE
  Cennik:  
  Wędkarz 40zł/doba/2 wędki + 15zł trzecia wędka
  Osoba towarzysząca 1 brak opłat
  Usługi dodatkowe brak
 • Regulamin łowiska

  1. Prywatne Łowisko Karpiowe Dzika Woda w Bobrownikach Wielkich udostępnione jest dla wędkarzy poławiających karpie i amury, którzy posiadają profesjonalny sprzęt karpiowy.
  2. Na łowisku obowiązuje bezwzględny zakaz zabijania i zabierania ryb, wymagane jest stosowanie zasady „Złów i Wypuść”.
  3. Wędkarz zamierzający korzystać z łowiska zobowiązany jest do wcześniejszej rezerwacji.
  4. Każdy wędkarz może przebywać na łowisku z jedna osobą towarzyszącą. Wędkarz zobowiązany jest do zgłoszenia przybycia osoby towarzyszącej
  5. Kategoryczny zakaz odwiedzin na łowisku.
  6. Od Karpiarzy wymagane jest posiadanie na stanowisku: maty karpiowej, podbieraka o rozstawie ramion 1 metr, żyłki minimum 0,30mm (zakaz stosowania plecionki jako linki głównej), haków z mikrozadziorem lub bezzadziorowych o rozmiarze od 1 do 6, stosowanie środka do dezynfekcji ran. Wszystkie ryby zaraz po złapaniu i ewentualnym wykonaniu zdjęcia muszą trafić do wody. Ryba trzymana do zdjęcia powinna znajdować się nad matą i być polewana co jakiś czas wodą.
  7. Dozwolone jest korzystanie ze środków pływających, łódek zdalnie sterowanych oraz sondy. Obowiązek stosowania kamizelki ratunkowej podczas przebywania na wodzie.
  8. Wędkowanie na2 lub 3 wędki metodą gruntową lub ZIG RIG.
  9. Zestawy umieszczamy na lewo od numeru stanowiska znajdującego się na drugim brzegu.
  10. Możliwe jest stawianie znaczników (bojek), które później muszą zostać zabrane z łowiska.
  11. Ogniska palimy jedynie w miejscach wyznaczonych przez właściciela.
  12. Samochodem można podjechać pod stanowisko w celu wyciągnięcia sprzętu, później samochód musi zostać odprowadzony na wyznaczone miejsce parkingowe. Istnieje możliwość postawienia przyczepy kempingowej na ustalonym wcześniej miejscu.
  13. Istnieje również możliwości zaparkowania samochodu obok zajmowanego stanowiska. Wędkarz który chciałby pozostawić samochód przy stanowisku zamiast na parkingu jednocześnie wyraża zgodę na kontrolę samochodu w trakcie wędkowania jak i przy opuszczaniu Łowiska.
  14. Zakaz wjazdu samochodem na wyznaczone stanowiska. Samochody zostawiamy po drugiej stronie drogi od stanowiska.
  15. Zakaz wyjazdu z łowiska w trakcie wędkowania. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z właścicielem godzinę przed wyjazdem (możliwa kontrola pojazdu).
  16. Jeżeli wędkarz opuszcza wcześniej łowisko niż ustalony koniec pobytu musi poinformować właściciela.
  17. Obowiązuje kategoryczny zakaz pływania sprzętem pływającym pod wpływem alkoholu i całkowity zakaz kąpieli.
  18. Prosimy o zachowanie ciszy i spokoju na terenie łowiska.
  19. Przed wyjazdem każdy zobowiązany jest do pozostawienia porządku i zabrania śmieci.
  20. Zabrania się wrzucania do wody odpadków i niedopałków papierosów.
  21. Obowiązek korzystania z WC
  22. Na Łowisku obowiązuje zakaz nęcenia surowymi zbożami: łubin, kukurydza, pszenica itp. Nęcenie wyłącznie punktowe małymi ilościami 2-3 garści jedzenia pod zestaw.
  23. W przypadku podejrzenia zabierania ryby z łowiska właściciel ma prawo do przeprowadzenia kontroli. Osobie która dopuści się kradzieży naliczona zostanie kara w wysokości 100zł za każdy kilogram ryby (nie mniej niż 500zł za rybę). Osoba dopuszczająca się kradzieży zobowiązana jest do natychmiastowego opuszczenia łowiska. Równocześnie osobę taką obowiązuje w przyszłości całkowity zakaz wstępu na łowisko.
  24. Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe i pozostawione mienie na łowisku.
  25. Wszystkie przypadki kradzieży ryb, kłusownictwa na łowisku, kradzieży mienia lub jego niszczenia zgłaszane będą do organów ścigania. Szkody wyrządzone właścicielowi w wyniku takiego postępowania dochodzone będą w postępowaniu cywilnym przed sądem.
  26. Osoby, które zauważą rażące łamanie regulaminu, a w szczególności zabijanie lub kradzież ryb muszą taką informację zgłosić właścicielowi. Dodatkowo osoba zgłaszająca rażące naruszenie regulaminu otrzyma odpowiednią gratyfikację.
  27. Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe i pozostawione mienie na łowisku.
  28. Sprawy nie opisane w niniejszym regulaminie należy konsultować z właścicielem.
  29. Pobyt na łowisku jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
  30. Osoby nie przestrzegające regulaminu obowiązywać będzie zakaz wstępu na łowisko.
  31. Dane uzyskane z monitoringu wykorzystywane będą jedynie przeciwko osobom naruszającym postanowienia regulaminu łowiska.

  Obowiązuje zasada lewej strony umieszczania zestawów. Przykładowo jeżeli wędkarz zajmuje 5 stanowisko umieszcza swoje zestawy na lewo od tabliczki z numerem 5 znajdującym się na drugim brzegu łowiska. Woda przy trzcinach na lewo od stanowiska również należy do miejscówki numer 5.

 • Opis łowiska

  Na łowisku karpiarze mogą korzystać ze środków pływających jak i modeli zdalnie sterowanych. Łowisko wyposażone jest w prysznic polowy i WC.

  Dzika Woda od września 2013 roku jest prywatną własnością i nigdy wcześniej nie należała do żadnej organizacji czy związku wędkarskiego. Natomiast staw był zarybiany karpiem i innymi gatunkami ryb kilkanaście lat temu w procesie rekultywacji.

  Charakterystyka zbiornika

  DZIKA WODA zaprasza karpiarzy, którzy chcieliby z dala od zgiełku miasta, zmierzyć się z walecznymi karpiami i amurami.

  Od zawsze jesteśmy związani z naszymi wodami i pasją do wędkarstwa. Ostatnie kilkanaście lat nasze hobby skupiło się na karpiarstwie i stąd zrodziła się idea stworzenia łowiska. Jako karpiarze wędkujemy na wielu wodach w Polsce, jak i za granicą. Dzięki tym wyjazdom czerpiemy wiedzę, podpatrujemy ciekawe rozwiązania i słuchamy przemyśleń karpiarzy. Takie doświadczenie pomaga nam w udoskonalaniu naszej wody. Kierujemy się zasadą bezwzględnego zakazu zabijania ryb.

  Staw jest wyrobiskiem pożwirowym, a jego historia powstania sięga lat 70-tych. Karpiarze zatem mogą spodziewać się złowienia w nim prawdziwych okazów, które nie miały jeszcze kontaktu z hakiem. Miłośnicy ciszy, obcowania z przyrodą i wędkarstwa sportowego, łowiący według zasady "Złów i Wypuść" znajdą u nas dużą rybę i wymarzony odpoczynek.

  Dzika Woda położona jest na południu Polski, w zaciszu Dunajca z dala od zabudowań i dróg asfaltowych, w miejscowości Bobrowniki Wielkie koło Tarnowa. Jest to kameralna woda o powierzchni 3,9ha, otoczona dużą i pełną zieleni działką. Wędkarze mają do dyspozycji jedynie 7 dwuosobowych, utwardzonych kamieniem stanowisk na południowym brzegu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stanowiska zapewniają duży komfort i swobodę do połowu karpia i amura. Dodatkowo stanowiska oddzielone są od siebie pasem trzcin, krzewów i drzew zapewniając intymność zasiadki. Każde ze stanowisk jest numerowane na brzegu, na którym łowimy, oraz na przeciwległym brzegu gdzie są wyznaczone granice strefy wędkowania. Dzięki takiemu układowi granic oraz braku obecności wędkarzy na przeciwległym brzegu, unikniemy konfliktów i możliwości wpłynięcia w nasze zestawy. Rozmieszczając tak stanowiska, postawiliśmy na bardzo wysoki standard zasiadki. Łowisko zostało tak przygotowane, aby sezon zaczynać zaraz po zejściu lodu, natomiast kończyć jak pojawi się pierwsza tafla. Ostatnie karpie łowione były w grudniu, a pierwsze w marcu.

  Rybostan

  W stawie pływa duża populacja karpia i amura w przedziale wagowym między 4kg a 20kg+,które zostały wpuszczone w latach 2013-2015. Waga ryb może być już znacznie większa ze względu na przyrosty sięgające do 25% wagi rocznie. Największy wpuszczony przez nas w 2014 roku karp ważył 16,3kg, a największy amur z 2015 roku ważył 20,30kg. Staw został zarybiony również kilkoma sztukami tołpyg i jesiotrów. Największa z wpuszczonych tołpyg ważyła 14,8kg.

  Głębokość zbiornika

  W stawie znajduje się kilka wypłyceń, natomiast najgłębsze miejsca mogą sięgać do 7 metrów w zależności od pory roku. Dno łowiska jest zróżnicowane, od kamieni i piasku, po muł sięgający do kilkudziesięciu centymetrów. W akwenie możemy natrafić na podwodną roślinność, górki, spadki i zatopione drzewa. Wszystko to sprawia, że duże znaczenie może mieć nie tylko to w jakim miejscu umieszczamy zestaw, ale i jak jest on skonstruowany. Ze względu na zróżnicowanie dna i dużą ilość naturalnego pokarmu w akwenie, musimy się nastawić, że łowisko należy do trudnych i nieprzewidywalnych. Zdecydowanie nie jest to dołek z rybami, jak to zwykło się mówić o starych żwirowaniach.

 • Rezerwacja i Płatność

  Zasady rezerwacji i płatności

  1. Wszystkie rezerwacje dokonywane z ponad 5-dniowym wyprzedzeniem muszą zostać potwierdzone zadatkiem.
  2. Po ustaleniu wolnego terminu należy wpłacić zadatek w wysokości 50% należnej kwoty na nr konta 94 1050 1562 1000 0091 1269 6936 Tomasz DZIKA WODA Tarnów, a w tytule przelewu proszę podać numer stanowiska i datę pobytu. W przypadku braku wpłaty/przelewu do trzech dni roboczych rezerwacja zostanie anulowana.
  3. Jeżeli wędkarz zapłacił 50% zadatku, a nie dotarł na łowisko do połowy zarezerwowanego czasu, stanowisko zostaje zwolnione.
  4. Niezależnie od przybycia na łowisko doba liczona jest od godziny 12:00 do godziny 12:00 następnego dnia.W indywidualnych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny 693 082 804 co do możliwości zmiany godziny rozpoczęcia lub zakończenia doby. ​
Dodaj komentarz
Script logo