CarpShop Lakes

 • Rezerwuj łowisko

 • Mapa łowiska

 • Ogólna charakterystyka

  Nazwa jeziora Carpshop Lakes
  Rezerwacje on-line TAK
  Otwarte  od marca do listopada
  Lokalizacja woj. Wielkopolskie, Żukowo
  Obszar 8 ha
  Charakterystyka dna twarde z lekkim namułkiem
  Roślinność wodna brak
  Głębokość 1-4 m
  Populacja ryb 500 szt. karpia, rekord 26,5 kg, 50 szt. amura, powyżej 10 kg. - rekord 33 kg.
  Ilość stanowisk 16- 2 osobowych; 4 -3 osobowe (2,11,17, 20)
  Dostęp do stanowisk autem można dojechać do każdego stanowiska ale tylko w celu rozładunku i załadunku sprzętu. Auto odstawiamy na czas wędkowania na parking niestrzeżony
  Ilość wędzisk max 4 na wędkarza
  Haki rozmiar / rodzaj rozmiar min. 8 bezzadziorowe, lecz dopuszczone popularne haki znanych marek z mikrozadziorem
  Żyłki / plecionki tylko żyłki
  Ledcory przypon strzałowy + ledcore
  Ochrona karpia mata w formie kołyski lub wanny z bokami min.15 cm.
  Kulki / rodzaj nęcenia dozwolone wszystkie przynęty oprócz surowych ziaren i zanęt na bazie chleba
  Łódki / pontony NIE
  Łódki zanętowe TAK
  Restrykcje odnośnie pływania Pływanie w obrębie swojego stanowiska
  Przyjazd - wyjazd przyjazd - 12.00, wyjazd - 12.00
  Energia NIE
  WI-FI NIE
  Zaplecze sanitarne NIE
  Zwierzęta brak obostrzeń
  Sklep 800 m 
  Wędkarz licencja dzienna 35 zł / max 3 wędki
  licencja dobowa 60 zł / max 3 wędki
  dopłata 4 wędka 10 zł / doba
  Osoba towarzysząca brak opłat
  Usługi dodatkowe brak, możliwość wynajęcia przyczepy kempingowej: duża 5 osobowa - 50zł doba, mała 3 osobowa - 30zł doba
 • Regulamin łowiska

  1. Wędkowanie na łowisku karpiowym dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem i opłaceniu zezwolenia na wędkowanie. Wykupienie licencji na wędkowanie jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu. 
  2. Łowisko czynne jest całodobowo w okresie od 1 marca do 30 listopada z zakazem wchodzenia na lód i wędkowania spod lodu.
  3. Każdy wędkarz, który ma zamiar przyjechać na łowisko sam lub z osobą towarzyszącą musi bezwzględnie o tym fakcie powiadomić gospodarza łowiska a przede wszystkim o ewentualnych odwiedzinach przez osoby nie wędkujące, nie posiadające licencji. Zezwolenie na pobyt takich osób na łowisku wyrazić może wyłącznie gospodarz łowiska.
  4. Wędkowanie odbywać się musi w wyznaczonych do tego celu stanowiskach oznaczonych numerami. Zezwala się łowić na 3 wędki z brzegu metodą wyłącznie włosową! (istnieje możliwość wykupienia dodatkowej licencji na 4 wędkę) Łowienie metodą spławikową i spinningową zabronione.
  5. Łowienie, zanęcanie i sondowanie łowiska odbywać się może wyłącznie z brzegu. Do sondowania z brzegu można użyć maksymalnie jednego markera wyrzuconego z wędki bez haczyka. Wywożenie zestawów dopuszcza się jedynie za pomocą modeli zdalnie sterowanych, w sposób nieutrudniający wędkowania innym wędkarzom. Zezwala się na rozbijanie namiotów w obrębie stanowiska.
  6. Zakaz zabierania jakichkolwiek ryb złowionych w łowisku karpiowym! Wędkowanie odbywać się musi na żywej  rybie w myśl zasady „złów i wypuść”.
  7. Obowiązkowo należy posiadać matę karpiową oraz podbierak o ramionach min 80 cm.
  8.  Wszystkie złowione ryby należy po delikatnym wypięciu jak najszybciej z powrotem wpuścić do akwenu. Czynność ta może nastąpić po uprzednim zważeniu i ewentualnej sesji fotograficznej.
  9. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania i stosowania preparatu dezynfekującego rany ryb po ukłuciach haczyka.
  10. Każdy wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie przed i po zakończeniu wędkowania.
  11. Na łowisku zabrania się:
   - zaśmiecania terenu łowiska, linii brzegowej i zbiornika;
   - rozpalania ognisk;
   - kąpieli w łowisku;
   - samodzielnego budowania stanowisk wędkarskich;
   - załatwiania potrzeb fizjologicznych po za WC;
   - głośnego zachowywania się (nadużywania alkoholu);
   - łowienia ze środków pływających;
   - przetrzymywania w worku lub siatce ryb;
   - nęcenia zanętami na bazie chleba oraz surowym ziarnem;
   - używania plecionki na kołowrotku jako linki głównej;
  12. Zezwolenie należy posiadać przy sobie i okazywać je każdorazowo na polecenie osób kontrolujących oraz stosować się do ich poleceń. Zezwolenie ważne jest tylko z dowodem osobistym lub innym dokumentem na podstawie, którego można stwierdzić tożsamość osoby.
  13. Prawo do kontroli posiadają strażnicy łowiska, Policja, gospodarz łowiska i osoby upoważnione przez niego.
  14. Wykupując licencję wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie przez gospodarza łowiska lub straż łowiska kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w momencie podejrzenia złamania regulaminu łowiska.
  15. Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu podczas pobytu na łowisku.
  16. Gospodarz łowiska nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na łowisku.
  17. Gospodarz łowiska ma prawo zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów, za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata.
  18. Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem powoduje natychmiastowe usunięcie z łowiska, unieważnienie licencji bez zwrotu kosztów zezwolenia, a także odmówienie sprzedaży licencji w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży - stanowią czyny niezgodne z prawem i będą surowo karane.
  19. Gospodarz zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
 • Opis łowiska

  Oba zbiorniki są sztucznie wykopane po kopalni kredy jeziornej (potocznie wapna) miejscami złoża kredy są jeszcze odsłonięte ale przykryte delikatna warstwą mułu. Zbiornik nr 1 tzw. Karpiowy jest starszy i ma już 24 lata od momentu zakończenia na nim prac wydobywczych.

  Charakterystyka zbiornika

  Zbiornik o powierzchni 8ha cały bez podwodnych zaczepów tylko z roślinnością wynurzoną w postaci trzciny i tataraku od stanowiska 1-8 dno szybko opadające do 3-3,5m a w odległości 50m od brzegu wypłycające się do 2-2,5m. W tym stanowiska 3-6 mają dostęp do wyspy od jej zachodniej strony. Na stanowiskach 9-14 w tzw. Starej zatoce(najstarsza część wykopaliska dno opada dość równo do 2,5m aby na środku lekko się wypłycić do 2m. W tej zatoce występuje parę zagłębień do 3m. Stanowisk0 15 o dnie wolno opadającym do 2,5m. Dużo trzcin po prawej stronie od wchodzącego do wody półwyspu. Stanowiska 16, 17, 18 są w bliskim sąsiedztwie wyspy od jej wschodnie strony. Max głębokość również 2,5m. Stanowisko 19 ma bardzo urozmaicone dno z licznymi górkami i blatami oraz głębokim rowem na prawie 3m pod przeciwległym wyłączonym z łowienia brzegiem do którego jest około 100-120m. Stanowisko 20 jest w płytkiej zatoce o głębokości 1m-1,7m na jej wyjściu. To stanowisko posiada stolik z ławkami umiejscowionymi na stałe.

  Rybostan

  Podstawowym gatunkiem ryb występujących w jeziorze są karpie. Ryb wpuszczonych jest około 350 sztuk, o średniej wadze przekraczającej 10kg, Największy złowiony karp ma wagę 23,0kg, ponadto w jeziorze zamieszkuje spora populacja amurów, wszytkie o wadze powyżej 10kg, największy złapany osobnik osiągnał wagę 33,0kg

  Głębokość zbiornika

  Średnia głębokość 2m, najgłębsze miejsce około 4m.

 • Rezerwacja i Płatność

  Zasady Rezerwacji

  Zasady Płatności

Dodaj komentarz
Script logo